Bechtěrevova nemoc

Bechtěrevova nemoc

Bechtěrevova nemoc je zánětlivé onemocnění křížových kloubů, vazů kolem páteře a některých větších kloubů končetin, jako jsou ramena a kyčle.

Bechtěrevova nemoc postihuje především muže ve věku od 18 do 40 let. Jednoznačná příčina nemoci není zatím známá. Určitým společným znakem nemocných je pozitivní antigen HLA-B27 na bílých krvinkách. Často pacienti před propuknutím této nemoci prodělají také střevní nebo jinou infekci. Určitou roli hraje i dědičnost.

Bechtěrevova choroba nelze nelze zcela vyléčit. Lze jen zmírnit její příznaky a zpomalit její zhoršování. Uplatňuje se jak léčba farmakologická, tak i rehabilitace a pravidelná cvičení.

Bechtěrevova nemoc - příznaky

bolest zad, bolest kloubů, ztuhlost kloubů, únava, schvácenost, poruchy hybnosti páteře, ranní ztuhlost kloubů, zarudnutí kůže nad kloubem, deformace kloubů, horečkaČlánky na téma Bechtěrevova nemoc


Adresář

Bechtěrevova nemoc ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Bechtěrevova nemoc

Píšeme jinde
  • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

  • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku